Subskrybuj
PL

Dane fundamentalne

Dane fundamentalne walut

Liczby stojące za ośmioma głównymi walutami w jednym miejscu. Czytaj je jako kontekst, nie jako sygnał.

Za darmo, bez rejestracji W sprzedaży: Karnet miesięczny i Karnet dożywotni. Zobacz plany

  • Za darmo
  • Bez rejestracji
  • Źródło i data przy każdej liczbie

Darmowa książka · PDF · 6 stron i 1 więcej

The Gold Field Guide

Link do pobrania wysyłamy na ten adres i zachowujemy adres na potrzeby tej książki. Bez zaznaczenia pola to jedyny e-mail. Sama książka jest po angielsku. Prywatność: co przechowujemy i dlaczego.

Latest reading more than 200 days old, so left out of the rate gaps and the score: USD growth, per quarter (latest Apr 2026), EUR growth, per quarter (latest Apr 2026), GBP growth, per quarter (latest Apr 2026), JPY growth, per quarter (latest Apr 2026), CHF unemployment (latest Apr 2026), CHF growth, per quarter (latest Apr 2026) and 5 more.

Obraz według kraju

WalutaStopa banku centralnegoInflacja rok do rokuStopa realnaBezrobocieWzrost kwartalnie
USD Stany Zjednoczone3.75%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
3.72%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:58 UTC
+0.03%4.20%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
0.55% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
EUR Strefa euro2.50%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
3.75%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
-1.25%6.40%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
0.64% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
GBP Wielka Brytania3.73%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
3.50%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
+0.23%4.90%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
0.53% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
JPY Japonia1.04%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
1.90%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
-0.86%2.50%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
0.36% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
CHF Szwajcaria-0.04%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
1.19%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
-1.23%5.03% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
1.88% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
CAD Kanada2.24%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
3.09%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
-0.85%6.40%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
0.82% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
AUD Australia4.35%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
4.00%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
+0.35%4.65%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
0.42% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
NZD Nowa Zelandia3.13%

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
4.06% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
brak danych5.60% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC
0.25% (old)

Dane Baroqpobrano 26 października 17:00 UTC

Stopa banku centralnego: stopa banku centralnego (lub krótkoterminowa stopa międzybankowa, gdy bank nie ma takiej, którą śledzi źródło). Definicje różnią się w zależności od kraju, więc porównuj kraj z jego własną przeszłością, zanim porównasz go z innymi. Źródło: Baroq data.

Stopa realna: stopa referencyjna minus inflacja. Powyżej zera pieniądze trzymane na stopie referencyjnej rosną szybciej niż ceny; poniżej zera tracą siłę nabywczą. Mała linia pod każdą liczbą pokazuje jej ostatnie dwa lata.

  1. AUD+0.35%
  2. GBP+0.23%
  3. USD+0.03%
  4. CAD-0.85%
  5. JPY-0.86%
  6. CHF-1.23%
  7. EUR-1.25%
Stopa referencyjna minus inflacja, najwyższa najpierw. Złoty: pieniądz na stopie referencyjnej wyprzedza ceny; czerwony: traci siłę nabywczą.

Różnica stóp według pary

Stopa waluty bazowej minus stopa waluty kwotowanej, w punktach procentowych. Dodatnia różnica oznacza, że trzymanie waluty bazowej płaci więcej odsetek niż kwotowanej. To jest carry. To jeden z wielu czynników: różnice stóp przez długie okresy wskazywały w złą stronę, a duża różnica często odzwierciedla ryzyko, które rynek już wycenia.

  1. USDCHF+3.79
  2. USDJPY+2.71
  3. GBPJPY+2.69
  4. USDCAD+1.51
  5. EURJPY+1.46
  6. AUDUSD+0.60
  7. GBPUSD-0.02
  8. NZDUSD-0.62
  9. EURGBP-1.23
  10. EURUSD-1.25
Stopa waluty bazowej minus stopa waluty kwotowanej, w punktach procentowych
ParaStopa bazowaStopa kwotowanaRóżnica
USDCHF3.75%-0.04%+3.79
USDJPY3.75%1.04%+2.71
GBPJPY3.73%1.04%+2.69
USDCAD3.75%2.24%+1.51
EURJPY2.50%1.04%+1.46
AUDUSD4.35%3.75%+0.60
GBPUSD3.73%3.75%-0.02
NZDUSD3.13%3.75%-0.62
EURGBP2.50%3.73%-1.23
EURUSD2.50%3.75%-1.25

Wynik fundamentalny

Średnia z tego, o ile stopa, inflacja i wzrost każdej waluty są powyżej grupy, a jej bezrobocie poniżej (w odchyleniach standardowych). Opisuje dzisiejszy obraz makro jedną liczbą i nie przewiduje ceny. Waluta może mieć wysoki wynik i spadać.

  1. AUD+0.80
  2. USD+0.67
  3. GBP+0.42
  4. EUR-0.16
  5. JPY-0.17
  6. CAD-0.45
  7. CHF-1.87
Powyżej zera: mocniejszy obraz makro niż grupa dziś. To nie prognoza ceny.
WalutaWynik punktowyUżyte odczyty
AUD+0.803 z 4
USD+0.673 z 4
GBP+0.423 z 4
EUR-0.163 z 4
JPY-0.173 z 4
CAD-0.453 z 4
CHF-1.872 z 4

Następne zaplanowane wydarzenia

Decyzja Rezerwy Federalnej USA w sprawie stóp
Decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp
Raport z rynku pracy USA (zwykle pierwszy piątek)
Raport z rynku pracy USA (zwykle pierwszy piątek)
Decyzja Rezerwy Federalnej USA w sprawie stóp
Decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp
Raport z rynku pracy USA (zwykle pierwszy piątek)
Decyzja Rezerwy Federalnej USA w sprawie stóp

Pełny kalendarz banków centralnych na rok

Daty są skopiowane z opublikowanego harmonogramu każdej instytucji; potwierdź na stronie, do której prowadzi link, daty mogą się zmienić. Inflacja, PKB i inne publikacje podlegają kalendarzowi statystycznemu każdego kraju i nie są tu wymienione.

Rynki w liczbach

Porównanie

Sezonowość

Zmienność

Historia ceny

Najlepsza pora na handel

Średnie kroczące

Korelacje rynkowe

RSI

Darmowa książka · PDF · 6 stron i 1 więcej

The Gold Field Guide

Dzień na złocie godzina po godzinie, sześć sił stojących za ceną i publikacje, które zasługują na miejsce w Twoim kalendarzu.

Link do pobrania wysyłamy na ten adres i zachowujemy adres na potrzeby tej książki. Bez zaznaczenia pola to jedyny e-mail. Sama książka jest po angielsku. Prywatność: co przechowujemy i dlaczego.

Tylko edukacja, nie jest to porada inwestycyjna ani sygnał handlowy. Dane pochodzą z publicznych źródeł (Baroq data) i mogą się spóźniać, być korygowane lub błędne u źródła; sprawdź je, zanim na nich polegasz. Dane z przeszłości nie przewidują, co zrobi rynek. Ostrzeżenie o ryzyku

Czytaj dalej

Oferta czasowa

20% zniżki

your first month of the Monthly Pass

Oferta kończy się 31 października 2026

Wyślemy Ci kod i jedną wiadomość, gdy system tradingowy trafi do sprzedaży. Zrezygnuj w dowolnym e-mailu. Prywatność