Abone ol
TR

Temel veriler

Döviz temel verileri

Sekiz büyük para biriminin arkasındaki sayılar, tek yerde. Bunları bir sinyal olarak değil, bağlam olarak okuyun.

Ücretsiz, kayıt yok Satışta: Aylık Geçiş ve Ömür Boyu Geçiş. Planları görün

  • Ücretsiz
  • Kayıt yok
  • Her rakamda bir kaynak ve bir tarih

Ücretsiz kitap · PDF · 6 sayfa ve 1 tane daha

The Gold Field Guide

İndirme bağlantısını bu adrese gönderiyoruz ve adresi bu kitap için saklıyoruz. Kutu işaretlenmezse tek e-posta budur. Kitabın kendisi İngilizcedir. Gizlilik: neyi neden saklıyoruz.

Latest reading more than 200 days old, so left out of the rate gaps and the score: USD growth, per quarter (latest Apr 2026), EUR growth, per quarter (latest Apr 2026), GBP growth, per quarter (latest Apr 2026), JPY growth, per quarter (latest Apr 2026), CHF unemployment (latest Apr 2026), CHF growth, per quarter (latest Apr 2026) and 5 more.

Ülkelere göre tablo

Para birimiPolitika faiziEnflasyon, yıllıkReel faizİşsizlikBüyüme, çeyreklik
USD Amerika Birleşik Devletleri3.75%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
3.72%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:58 UTC
+0.03%4.20%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
0.55% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
EUR Euro bölgesi2.50%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
3.75%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
-1.25%6.40%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
0.64% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
GBP Birleşik Krallık3.73%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
3.50%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
+0.23%4.90%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
0.53% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
JPY Japonya1.04%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
1.90%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
-0.86%2.50%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
0.36% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
CHF İsviçre-0.04%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
1.19%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
-1.23%5.03% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
1.88% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
CAD Kanada2.24%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
3.09%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
-0.85%6.40%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
0.82% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
AUD Avustralya4.35%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
4.00%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
+0.35%4.65%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
0.42% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
NZD Yeni Zelanda3.13%

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
4.06% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
veri yok5.60% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC
0.25% (old)

Baroq verileriindirildi 26 Ekim 17:00 UTC

Politika faizi: merkez bankası faizi (ya da bankanın kaynağın izlediği bir faizi yoksa kısa vadeli bankalar arası faiz). Tanımlar ülkeden ülkeye değişir; bu yüzden bir ülkeyi başkalarıyla değil, önce kendi geçmişiyle karşılaştırın. Kaynak: Baroq data.

Reel faiz: politika faizi eksi enflasyon. Sıfırın üzerinde, politika faiziyle tutulan para fiyatlardan hızlı büyür; sıfırın altında satın alma gücünü kaybeder. Her sayının altındaki küçük çizgi son iki yılını gösterir.

  1. AUD+0.35%
  2. GBP+0.23%
  3. USD+0.03%
  4. CAD-0.85%
  5. JPY-0.86%
  6. CHF-1.23%
  7. EUR-1.25%
Politika faizi eksi enflasyon, en yükseği önce. Altın: politika faizindeki para fiyatları geçer; kırmızı: alım gücü kaybeder.

Pariteye göre faiz farkı

Baz para biriminin faizi eksi karşı para biriminin faizi, yüzde puanı olarak. Pozitif fark, baz para birimini tutmanın karşı para biriminden daha fazla faiz getirdiği anlamına gelir. Buna carry denir. Bu, birçok girdiden yalnızca biridir: faiz farkları uzun dönemler boyunca yanlış yönü göstermiştir ve geniş bir fark çoğu zaman piyasanın zaten fiyatladığı riski yansıtır.

  1. USDCHF+3.79
  2. USDJPY+2.71
  3. GBPJPY+2.69
  4. USDCAD+1.51
  5. EURJPY+1.46
  6. AUDUSD+0.60
  7. GBPUSD-0.02
  8. NZDUSD-0.62
  9. EURGBP-1.23
  10. EURUSD-1.25
Baz para biriminin faizi eksi karşı para biriminin faizi, yüzde puan olarak
PariteBaz faizKarşı faizFark
USDCHF3.75%-0.04%+3.79
USDJPY3.75%1.04%+2.71
GBPJPY3.73%1.04%+2.69
USDCAD3.75%2.24%+1.51
EURJPY2.50%1.04%+1.46
AUDUSD4.35%3.75%+0.60
GBPUSD3.73%3.75%-0.02
NZDUSD3.13%3.75%-0.62
EURGBP2.50%3.73%-1.23
EURUSD2.50%3.75%-1.25

Temel puan

Her para biriminin faizinin, enflasyonunun ve büyümesinin gruptan ne kadar yukarıda, işsizliğinin ise ne kadar aşağıda olduğunun ortalaması (standart sapma cinsinden). Bugünün makro tablosunu tek bir sayıyla anlatır ve fiyatı tahmin etmez. Bir para birimi yüksek puan alıp yine de düşebilir.

  1. AUD+0.80
  2. USD+0.67
  3. GBP+0.42
  4. EUR-0.16
  5. JPY-0.17
  6. CAD-0.45
  7. CHF-1.87
Sıfırın üstü: bugün gruptan daha güçlü bir makro tablo. Fiyatı öngörmez.
Para birimiPuanKullanılan veriler
AUD+0.803 / 4
USD+0.673 / 4
GBP+0.423 / 4
EUR-0.163 / 4
JPY-0.173 / 4
CAD-0.453 / 4
CHF-1.872 / 4

Sıradaki planlı olaylar

ABD Federal Rezerv faiz kararı
Avrupa Merkez Bankası faiz kararı
ABD istihdam raporu (genellikle ayın ilk cuması)
ABD istihdam raporu (genellikle ayın ilk cuması)
ABD Federal Rezerv faiz kararı
Avrupa Merkez Bankası faiz kararı
ABD istihdam raporu (genellikle ayın ilk cuması)
ABD Federal Rezerv faiz kararı

Yıl boyunca merkez bankalarının tam takvimi

Tarihler her kurumun yayımladığı programdan alınmıştır; bağlantılı sayfadan doğrulayın, tarihler değişebilir. Enflasyon, GSYH ve diğer yayımlar her ülkenin kendi istatistik takvimini izler ve burada listelenmez.

Rakamlarla piyasalar

Karşılaştırma

Mevsimsellik

Volatilite

Fiyat geçmişi

İşlem yapmak için en iyi zaman

Hareketli ortalamalar

Piyasa korelasyonları

RSI

Ücretsiz kitap · PDF · 6 sayfa ve 1 tane daha

The Gold Field Guide

Saat saat altın günü, fiyatın arkasındaki altı güç ve takviminizde yer almayı hak eden veri açıklamaları.

İndirme bağlantısını bu adrese gönderiyoruz ve adresi bu kitap için saklıyoruz. Kutu işaretlenmezse tek e-posta budur. Kitabın kendisi İngilizcedir. Gizlilik: neyi neden saklıyoruz.

Yalnızca eğitim amaçlıdır; yatırım tavsiyesi veya alım satım sinyali değildir. Rakamlar kamuya açık kaynaklardan (Baroq data) gelir ve kaynakta gecikmeli, revize edilmiş veya hatalı olabilir; güvenmeden önce kontrol edin. Geçmiş veriler bir piyasanın ne yapacağını öngörmez. Risk uyarısı

Okumaya devam edin

Sınırlı süreli teklif

%20 indirim

your first month of the Monthly Pass

Teklif 31 Ekim 2026 tarihinde sona eriyor

Kodu size e-postayla, alım satım sistemi satışa çıktığında da bir bildirim göndeririz. Her e-postada abonelikten çıkabilirsiniz. Gizlilik